trende

Ayna Kaplı Mobilyalarla Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

01.04.2021
1.141
Ayna Kaplı Mobilyalarla Dekorasyon Nasıl Olmalıdır?

1920’lerde Amerika’da, bugün hala iç çekerek baktığımız ve zamanı şekillendiren moda akımı gibi evlerin dekorlarında da çekicilik ve ışıltı ön plandaydı. Pırıltılar denilince akla taşlar, göz alıcı avizeler ve elbette aynalar geliyor!

Dekorda aynalı mobilyaların kullanımı biraz “gidilecek” bir durumdu. 1920’lerde ve 30’larda Amerika’da çok popüler olsalar da, aynalar artık 90’larda güncel değil. Günümüzde dekorasyonda ayna kullanımı altın çağını yaşıyor!

İtalyan kesimler, elmas şeklindeki aynalar, geometrik parçalı aynalar, duvar aynaları ve son zamanlarda aynalı mobilyalar popülerlik kazanmıştır.

Şimdi yeni evlere taşınan bu aynalı mobilyaların yeni kesimleri ve farklı şekilleri var. Geometrik şekiller, farklı renklerde bronz, eskitme veya gümüş aynalar, İtalyan kesimleri ve çok daha fazlası …

Tamam, resmin harika olduğuna ikna olduk. Peki aynalı mobilya kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

Aynaların çevrenizi vurgulayacağını unutmayın
Aynalar, etrafındaki diğer parçaları yansıtır ve vurgular. Bu nedenle üzerlerinde kullanacağınız büyük mobilya ve aksesuarları seçerken bu etkiyi göz önünde bulundurmak ve ona göre seçim yapmak mantıklıdır.

Küçük alanlarda aynalı mobilyalar kullanın
Küçük odalardaki aynalı mobilyalar, yansıtıcı özellikleri sayesinde odayı genişleştirir. Bu, odadaki ışığı yansıtır ve odanın daha da parlak görünmesini sağlar.

Yatak odası mobilyası olarak aynalı mobilyalar
Aynalı makyaj masası ve sürgülü gardırop ile göz alıcı ve şık bir yatak odası dekorasyonu … Aynalar biraz gizli bir kahraman, yatak başlığı oda dekorasyonunun odak noktası.

Küçük yatak odaları için aynalı komodin
Küçük alanlarda aynalı komodin kullanılmaktadır. Ayrıntılı olmaktan çok sade bir tasarım tercih edilir. Yani komodin sadece şık değil, aynı zamanda kullanışlıdır.

Farklı renklerde aynalar
Farklı renklerde aynalara sahip olmak mümkündür. Bronz, Füme ve Beyaz ayna çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca rustik bir görünüm istiyorsanız eskitme aynaları tercih edebilirsiniz.

Aynalı mobilyalarla Art Deco esintisi
20’lerin dekor dokunuşunu tamamlayan seçenekler.

Düşük bir maliyetle kendi aynalı mobilyalarınızı yapabilirsiniz.
Eski mobilyalarınızı aynayla kaplayarak da dönüştürebilirsiniz. Bu eski çekmece aynası yapılarak uygun fiyata şık bir parçaya dönüştürüldü.

DIY ayna konsolu
Başka bir büyük dönüşüm. Bu sefer özel kesilmiş aynaların konsola yapıştırılmasıyla tamamlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Babacan Cam Whatsapp
Babacan Cam Whatsapp
Merhaba. Size nasıl yardımcı olabiliriz?